Saulītei spīdot un sildot, 2. maija rītā devāmies ceļā. Ceļā uz Igauniju, Vīlandi, kur ciemojāmies Āmustes internātpamatskolā. Gaumīgi iekārtots pagalms ar maziem, krāsainiem namiņiem, kas ne vienu vien reizi ir piedzīvojuši pārmaiņas pielietojuma ziņā – no kūts, klēts, malkas šķūņa un citām palīgtelpām par mājturības, kokapstrādes, stikla un metālapstrādes darbnīcām. Skolas audzēkņi mūs priecēja ar koncertu, kurā lika piedalīties arī mums.

No 2. līdz 5. maijam skolā notika projektu darbs par tēmu “Vesels un drošs”. Skolēni strādāja patstāvīgi, pildot darba lapas, zīmējot zīmējumus, liekot puzzles. Apkopoto informāciju prezentēja ar dziesmām, dzejoļiem un dažādām atziņām par drošību un veselīgu dzīvesveidu.

Noslēdzoties vides iniciatīvas „100 darbi Latvijai” skolu konkursam, Vidzemes un Latgales novadi kļuvuši krāšņāki un sakoptāki. Konkursa ietvaros mūsu skolas 6.-8. klases skolēni un audzinātājas paveikuši vērienīgus un skaistus vides labiekārtošanas un izdaiļošanas darbus – izveidotas dabas izziņas takas ar sajūtu elementiem un āra spēlēm. Par vienu no trim laureātiem tika atzīti Palsmanes internātpamatskolas audzēkņi. Skolēni paveikuši ievērojamus apzaļumošanas darbus, izgatavojuši atpūtas soliņus un atkritumu urnas, ierīkojuši āra spēli – klasītes, izgatavojuši un pie kokiem izvietojuši informatīvās zīmes ar to nosaukumiem vairākās valodās. Viņi arī saņem konkursa galveno balvu – Tallink jūras ceļojumu uz Stokholmu. Prieks par skolēniem un viņu skolotājiem! Lai veicas!

2017. gada 10. maijā Rīgas Olimpiskajā centrā norisinājās Latvijas Speciālās Olimpiādes (LSO) organizētās futbola sacensības bērniem ar speciālām vajadzībām. Prieks, ka šāda veida sacensībām bija pieteiktas 11 komandas no dažādiem Latvijas novadiem. Sakarā ar to, ka turnīrs notika pēc Pasaules Speciālās Olimpiādes noteikumiem, sākumā tika novadīti „divizionēšanas apļi”, lai noskaidrotu sportistu sagatavotības un prasmju līmeni. Pēc šīm spēlēm eksperti kopā ar tiesnešiem izveidoja trīs divīzijas – „Oranžā”, „Baltā” un „Dzeltenā”, kurās komandas cīnījās par medaļām. Arī mūsu skolas komanda sevi pierādīja kā īstena futbola mīļotāja un “Baltajā divīzijā” ieguva I vietu. Apsveicam!

Skolas labākie daiļrunātāji devās uz Gaujienu, lai piedalītos konkursā “Paaudžu mantojums”. No astoņiem dalībniekiem, septiņi tika finālā. Lai labi skanētu, tiktu parādītas emocijas un teatrāls sniegums, kā arī, lai aizrautu klausītājus, lielu darbu ieguldījuša latviešu valodas skolotājas. Paldies viņām par to!

Maija mēnesis skolā lauciņu apzaļumošanas laiks, kad visi skolas audzēkņi, sākot no pirmsskolas līdz arodkursu audzēkņiem, sev vēlamā laikā stādīja dažādas puķes, sīpolus, pupas un citas kultūras. Lai top zaļš un krāšņs visapkārt!

Lai dotu bērniem iespēju apliecināt savus talantus un veicinātu interesi par mākslu un pašdarbību, 17. maijā devāmies uz Limbažu novada Katvaru internātpamatskolu, lai piedalītos festivālā “Zvaigžņu lietus”. Skolas labākajiem dejotājiem bija iespēja uzstāties lielas publikas priekšā un izteikt savas emocijas dejā, kā arī satikt sen neredzētus dejotājus un iepazīties ar jauniem draugiem.

Gads paskrien vēja spārniem. Vēl tikko, kā janvārī atklājām Boulinga Līgu 2017, un nu jau klāt lielais Fināls. 23. maijā arī mēs no Palsmanes internātpamatskolas spēkojāmies Boulinga Līgas mačā, lai sacenstos par galveno balvu – planšetdatoru. No katras skolas apbalvoja divus uzvarētājus, kuri ieguva savā īpašumā balvas. Arī otrās un trešās vietas ieguvēji nepalika ar tukšām rokām. Vēlreiz sveicam Aināru ar lielisko sniegumu un balvā iegūto planšetdatoru. Uz tikšanos jau nākamā gada turnīrā!

23. maijā, Tukumā, Tukuma pilsētas stadionā norisinājās LSO organizētās vieglatlētikas sacensības. Dalību sacensībās bija pieteikušas 23 skolas. Sacensības tika atklātas ar olimpiskās lāpas ienešanu stadionā un LSO Nacionālā direktora – A. Laša uzrunu sportistiem. Sportistiem tika novēlēti veiksmīgi starti, katram uzlabot savus personīgos rekordus un uzvarēt stiprākajam. Sacensību laikā tika sadalīti 36 medaļu komplekti no I-III grupai un 16 medaļu komplekti IV-V grupai. Mūsu skolas komanda kopvērtējumā ierindojās 4. vietā. Lai veicas arī turpmāk!

Jau otro gadu skolā darbojās programma APU/atbalsts pozitīvai uzvedībai/. Skolēni ievēro pašu sastādītos uzvedības noteikumus, cenšas viens otram palīdzēt, labi uzvesties, mācīties un lietderīgi pavadīt brīvo laiku. Pēc pusgada rezultātu apkopojuma par uzvarētājiem tika atzīti 2. klases un 7. klases kolektīvi, balvā saņemot braucienu uz Beverīnas labirintu. Skolēni izklaidējās lielformāta koka skulptūru parkā, spēlējot dažādas intelektuālās un atrakciju spēles, mēģinot iziet dažādus labirintus, kā arī apmeklēja izglītojošo dabas taku „Putnu iela”, kur apskatīja 16 Latvijas dobumperētāju putnu būrīšus,  noskaidroja, kuri putni ligzdo Latvijas koku dobumos. Acīgākie pamanīja arī īstas putnu gatavotas ķauķu, vārnas un žagatas ligzdas, dižraibā dzeņa kalvi.

Pašā maija izskaņā visi skolas skolēni skolotājas Ilvas vadībā atbalstīja un piedalījās akcijā “Izskrien Latviju pasaulē”. Gan lieli, gan mazi apbruņojušies ar pacietību, lēnā “riksītī apskrēja” Palsmani. Finālā, skolas pagalmā visi mielojās ar gardu zupu.

Gatavojoties Latvijas 100. dzimšanas dienai, piedalījāmies festivālā “Šķīru gaisu dziedādama”, kas notika Kokneses novada Likteņdārzā, 25. maijā. Kopā būšana festivāla dalībniekus apvieno un sekmē nacionālās un valstiskās identitātes, patriotisma veicināšanu, līdzdarbojoties kultūrvēsturiskā mantojuma pētniecībā. Gatavojoties festivālam tika pāršķirstītas ne mazums latvju dainu krājumu, noklausītas tautas dziesmas un noskatītas tautas dejas līdz tapa muzikāli teatrāls uzvedums “Caur sidraba birzi gāju” – emocionāls vēstījums par latvju tautu, dabu un skaistumu!

Dienu vēlāk skolas pirmklasnieki aicināja uz pasākumu “Es jau protu, es jau varu”, kur kopā ar audzinātājām un mācību priekšmetu skolotājām parādīja savas prasmes lasīšanā, rakstīšanā, rēķināšana un dažādu situāciju analīzē un izspēlē. Zālē valdīja neviltots prieks un vēlme darboties! Un nedaudz vēlāk 9. klases skolēni aicināja skolas darbiniekus uz Pēdējo zvanu! Konferenču zālē, zilajām neaizmirstulītēm smaržojot, pulcējās skolotāji, klausījās dzejoļu montāžu par kopā pavadītajiem gadiem, atceroties dažādus atgadījumus gan priecīgus, gan ne. Dāvanā katrs pedagogs saņēma ziedu pušķīti un skolēnu gatavotos atslēgu piekariņus! Lai veiksmīgs ceļš turpmāk, devītie!

Un mēnesi noslēdz Vecāku dienas pasākums. Tāpat kā iepriekš Vecāku dienas pasākums dalījās divās daļās – izglītojošā un izklaides. Uz pasākuma pirmo daļu aicinājām novada sociālo darbinieci A. Freibergu par aktualitātēm novadā, I. Mizi – par aktualitātēm un iespējā Palsmanes pagastā, bērnu psiholoģe I. Aunīte dalījās padomos, kā izaudzināt laimīgu bērnu, bet skolas logopēde A. I. Zeibote – cik liels ir vārda spēks! Pasākuma otrajā daļā vecākus priecēja skolēnu un skolotāju sagatavotais pašdarbības koncerts! Lai izdevusies diena mums visiem!

Nejautā sev, kas ir vajadzīgs pasaulei, jautā sev, kas liek Tev justies laimīgam. Un tad ej un dari to. Pasaulei ir vajadzīgi cilvēki, kas ir laimīgi.