Grieķijas pilsētas Karditsas 4. ģimnāzijā no 12. -18. maijam norisinājās trešā Eiropas savienības Erasmus+ programmas pamatdarbības nr.2(KA 2) skolu apmaiņas partnerību projekta nr. 2018-1-LV01-KA229-046951 Effective language –effective communication tikšanās.
Uz šo tikšanos saulainajā Grieķijā kopā ar skolotājiem šoreiz devās arī mūsu skolas skolēni– Anna Kazeka, Amanda Dzene, Viktors Ābele un Reinis Gābers.
Aizvadītā nedēļa Grieķijā bija spraiga un ļoti interesanta, tika iepazīta šīs valsts kultūra, vēsture un daba. Paviesojāmies pie pilsētas mēra, galvenajā Karditsas parkā satikāmies ar  brīvi staigājošies pāviem, kā arī izbaudījām grieķu tradicionālu virtuvi.
Viens no neaizmirstamākajiem piedzīvojumiem bija brauciens uz Meteoru  – kalnu veidojumu Grieķijas centrālajā daļā, kur atrodas viens no lielākajiem Austrumu Pareizticīgās baznīcas klosteriem. Meteora zināma kopš 10. gadsimta.  Šeit mums bija iespēja vērot fantastisko dabu un cilvēku neizsmeļamo gribasspēku, bez kura klosteri tik augstu kalnos nekad nebūtu uzbūvēti.
Vizītes laikā norisinājās arī ļoti nopietns darbs projekta uzdevumu realizācijā. Pēc iepazīšanās ar Karditsas skolu un tās saimniekiem, mūsu skolēniem bija iespējas demonstrēt savas angļu valodas un IT prasmes prezentējot mājasdarbu slaidrādes – par skolu un izglītības sistēmu, par valsti un novadu, kā arī par angļu valodas stundu.
Projekta tikšanās tēma bija lasīšanas un kritiskās domāšanas mācīšana, izmantojot stāstus, tāpēc skolotāju darbs vizītes laikā bija  mājinieku piedāvāto angļu valodas stundu vērošana un analizēšana, kā arī  iepazīta Karditsas angļu valodas skolotāju darba pieredze kritiskās domāšanas pielietošanai mācību procesā. Skolotāji strādāja arī pie nākamās sanāksmes sagatavošanas, kura šī gada rudenī norisināsies Rumānijas pilsētā Buzau.

Foto galerija:

https://www.facebook.com/pg/Palsmanesinternatpamatskola/photos/?tab=album&album_id=2308203066102381