Lai arī pavasaris nāk lēnītiņām, kautrīgi smaidot un viltīgi kutinot koku pumpurus, akreditācija skolai pilnīgi noteikti nekavējās, tāpēc pirmā aprīļa nedēļa skolā noritēja akreditācijas gaisotnē. Skolas darbīgajai saimei pievienojās trīs zinoši eksperti, kuri uz nedēļu bija mūsu kolēģi un viesi!

Lai veicinātu bērnu iesaistīšanos sporta aktivitātēs un veselīgā brīvā laika pavadīšanu, kā arī pilnveidotu skolēniem fiziskās īpašības, Latvijas Speciālā Olimpiāde organizē sacensības visdažādākajās disciplīnās. Šomēnes divās no tām piedalījās arī mūsu skolas skolēni – LSO fināla sacensībās basketbolā  un dambretes sacensībās Rīgā.

Gaidot Lieldienas, visa skolas saime krāsoja olas un veidoja Lieldienu kompozīcijas, kuras varēja aplūkot lasītavā. Krāsaini zaķi un dzelteni cāļi dižojās starp OliņBoliņiem un citiem Lieldienu Zaķa mīluļiem, sūnu gultiņās, skaistās kastītēs un mājiņās. Tā lūk, visi pacentušies!

Tautas deju un dramatiskā pulciņa dalībnieki kopā ar skolotājām aicināja uz teatrāli muzikālu priekšnesumu “Caur sidraba birzi gāju”, ar kuru šogad pārstāvējām mūsu skolu Sveķu internātpamatskolas rīkotajā folkloras festivālā “Pulkā eimu, pulkā teku”. Šādā festivālā piedalījāmies pirmo reizi, parādot sevi un vērojot citu skolu sagatavotos priekšnesumus. Kā arī vērtēšanai tika, nodota skolas dramatiskā kolektīva iestudētā luga “Rūķēnu pavasaris”. Bija interesanti vērot, kā mazie rūķēni gaidīja pavasari, klausoties žagatas nebeidzamā runāšanā, bijām kopā ar laumiņām un citiem lugas varoņiem pārmācot lielīgo un palaidnīgo dunduru.  Pavasari, beidzot Tu esi klāt!

Pēc klusajiem, aukstajiem ziemas mēnešiem pavasaris dabā modina jaunu rosību. Bruņojušies ar grābekļiem, lāpstām un ķerrām, sakopām savu sporta laukumu, grābjot, tīrot, kasot un krāsojot.  Pavasarī laiks kļūst siltāks un dienas – garākas. Uzzied košas puķes, un dzīvā radība mostas no ziemas miega! Lai zaļums spraucas ārā pa visām malām un saulainas un siltas šīs pavasara dienas!

Līdz ar pirmajiem saules stariem, skolā nebijis pasākums – DŪDAS dzimšanas dienas svinības! Ņūfaundlendu sunītei Dūdai 11! Aicināti visi, kas pagatavojuši dāvanu, proti zīmējumu vai apsveikuma dziesmiņu Dūdai! Ieradās visi skolēni un skolotāji! Tik daudz apsveikt gribētāju! Tos visus Dūda un saimniece Ingūna cienāja ar torti un atspirdzinošu dzērienu! Sveiks, lai dzīvo!

No svinībām pie nopietnām lietām. Mēneša pēdējās dienās skolā notika svinīgs pasākums veltīts 1. un 4. maija svētkiem – Satversmes sapulces dibināšanas dienai un Latvijas Neatkarības pasludināšanas gadadienai. Skolēni skaitīja dzejoļus un dziedāja dziesmas, klausījās stāstījumu par vēsturiskajiem notikumiem un skatījās dokumentālo filmu “Atpakaļ nākotnē”. Cienīsim un mīlēsim savu valsti un brīvību!

Turpinot ar dzeju, skolā notika kārtējais daiļrunātāju konkurss, lai noskaidrotu, kuram izdodas vislabāk, aizraut klausītājus ar savu priekšnesumu, iejusties tēlā un parādīt sevi. Vairāk nekā divdesmit runātāju bija pulcējušies skolas aktu zālē, lai ar saviem dzejoļiem lutinātu un aizrautu visnotaļ bargo žūriju. Pēc pirmajām dzejas rindām cienījamās žūrijas vaigā parādījās neviltots prieks, kāds labs darbs padarīts! Paldies, latviešu valodas skolotājām par ieguldīto darbu gan konkursā, gan starplaikā teatralizējot anekdotes un audzinātājiem par sagatavotajiem priekšnesumiem!

Un visbeidzot pārsteigums pašiem paklausīgākajiem! Nakts skolā! Jau otro gadu pārsteidzam savus labākos skolēnus ar interesantu pasākumu “Nakts skolā”! Šoreiz tie bija desmit labākie uzvedībā. Skolēni tika aicināti uz pasākumu, kurā, sameklējot vajadzīgās sastāvdaļas, varēja izcept pankūkas, atrodot galda spēles – paspēlēties, ieslēdzot magnetofonu – padejot, nonākot “guļvietā” – atgulties un noskatīties iemīļotās filmas, gardi našķojoties ar popkornu un ķiploku grauzdiņiem, kā arī nokļūt savdabīgā apbalvošanas ceremonijā par dalību nakts pasākumā! Lai izdevusies naksniņa!

Dzīve ir pilna ar grūtībām. Tas kā mēs tiekam ar tām galā padara mūs diženus. Nekad nevienam sasniegumi nav pienesti uz sudraba paplātes. Jebkurā dzīves jomā uzvara ir jāizcīna cīņā. Kārtējais izaicinājums palīdzēs un iedvesmos uz dižiem darbiem. Lai izdodas!