Aizvadītās nedēļas Palsmanes internātpamatskolā bija  satraukuma pilnas, jo 7. – 9. klases skolēniem bija iespēja apmeklēt Smiltenes novada uzņēmumus un zemnieku saimniecības, lai iepazītos ar reālām darba iespējām. Uzklausītu darba devēju vēlmes, kādus darbiniekus viņi vēlas savā uzņēmumā. Gan firmas „Madara 89” bāzē, gan z/s „Kalējiņi’ savā darbinieku saimē vēlas ieinteresētus, apzinīgus, savu darbu mīlošus, precizitāti  ievērojošus darbiniekus.
Paldies, SIA “Madara 89” bāzes vadītājam Ulvim Drešeram un vietniekam Ilmāram Bonapartam, z/s „Kalējiņi” fermas vadītājai Leldei par mums ziedoto laiku, interesanto stāstījumu, ekskursiju par uzņēmumu un amata “knifu” popularizēšanu.
Latvijas Nacionālajā bibliotēkā iepazinām plašo profesiju klāstu no direktora līdz apkopējai, viņu pienākumu klāstu, darba ritmu, kā arī, kādus pasākumus ikdienā bez maksas piedāvā bibliotēkas lasītavas un izstāžu zāles. Vislielāko apbrīnu izraisīja Dainu skapis un uz cigarešu ietinamā papīra apkopotās latvju dainas. neaizmirstamus iespaidus  atstāja arī skats uz Rīgu no bibliotēkas augšējā stāva.
Apmeklēja arī  interaktīvu izstādi „Zemūdens pasaules ekspedīcija” modes un izklaides centrā Rīga Plaza. Skolēni aizraujošā veidā  iepazinās ar zemūdens pasauli, kas palīdzēja  izprast jūru un okeānu vēsturi, to dzīles, uzzināt ko vairāk par ekspedīcijām un zinātnes atklājumiem. Iepazinās ar ūdenslīdēja aprīkojumu senatnē un tagad, noskaidroja šis profesijas nepieciešamību un aktualitāti šodien. Visvairāk uzrunāja informācija par ūdeņu piesārņošanu, cik daudz jāiegulda līdzekļi, lai speciālas zemūdenes attīrītu jūras un okeānus. Attēli šeit. 

pedagogs-karjeras konsultants Inita Zaharčuka